W serwisie WP tech możemy przeczytać o wynikach badania dotyczącego korzystania z urządzeń mobilnych przez Polaków.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę IPSOS Mori na zlecenie Deloitte. Grupa badanych liczyła sobie dwa tysiące osób  i mieściła się w przedziale od 18 do 59 roku życia. Wyniki badania mogą nam wiele powiedzieć o tym jak nasi rodacy korzystają z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony, czy tablety.

 

Urządzenia mobilne naszą codziennością

 

Z badania wynika, że większość z nas posiada dostęp do urządzeń mobilnych. Jeżeli chodzi o laptopy, posiada je aż osiemdziesiąt pięć procent badanych, smartfony również są  bardzo popularne  - ich posiadanie deklaruje niewiele mniej, bo osiemdziesiąt procent badanych. Tablety są nieco mniej powszechne, choć i tak używa ich ponad pięćdziesiąt procent ankietowanych.

 

Smartfony są wykorzystywane wszechstronnie. Rozmowy telefoniczne to tylko jeden ze sposobów ich użytkowania. Za pomocą tego typu urządzeń łączymy się z internetem, korzystamy z mediów społecznościowych, oglądamy filmy, słuchamy muzyki, nie mniej ważną funkcją jest możliwość robienia zdjęć. Smartfony wielu z nas z powodzeniem zastępują aparaty fotograficzne.

 

Korzystanie z usług jednego operatora

 

Warto wspomnieć, że nie mamy tendencji do częstych zmian operatorów. Aż jedna trzecia ankietowanych przyznaje, że całe życie korzysta z usług tylko jednego operatora. Sześćdziesiąt procent osób, które brały udział w badaniu deklaruje ostatnią zmianę w 2011 roku.

 

lifi