Serwis technologie.gazeta.pl informuje o planach wprowadzenia przez Facebooka nowej usługi, która pozwoli na przeglądanie serwisu i komentowanie nawet, kiedy jesteśmy w trybie offline. Nowa funkcja wydaje się bardzo interesująca.

 

Korzystanie z Facebooka bez internetu?

 

Kiedy mamy problem z dostępem do internetu, zazwyczaj nie możemy korzystać z portali społecznościowych. W momencie, kiedy tracimy dostęp do sieci czujemy frustrację nie mogąc przeglądać interesujących nas treści. Facebook zdecydował się rozwiązać ten problem. W planach serwisu jest wprowadzenie funkcji, która pozwoli korzystać z niego również bez połączenia z siecią. Udogodnienie to ma powstać z myślą o krajach słabo rozwiniętych, gdzie istnieją problemy ze stałą dostępnością internetu.

 

Funkcja ma działać na zasadzie wczytania jak największej ilości danych w momencie, kiedy nasz komputer jest podłączony do sieci. W chwili, kiedy tracimy połączenie, możemy korzystać ze zgromadzonych wcześniej treści. Dodatkowo możliwe będzie komentowanie i odpowiadanie na wiadomości, z tym, że zamieszczane przez nas komentarze ukażą się w serwisie dopiero w momencie, kiedy znowu będziemy online. Może to spowodować, że zamieszczane przez nas wiadomości tekstowe będą nieaktualne. Nie zobaczymy też treści, które pojawiły się od momentu, kiedy nasz komputer stracił połączenie z internetem. Pomimo to funkcja wydaje się bardzo przydatna nie tylko dla użytkowników w krajach słabo rozwiniętych. Każdemu zdarza się bowiem na jakiś czas stracić dostęp do sieci.

 

 facebook