Pisanie dłuższych wiadomości za pomocą urządzeń mobilnych nie należy do najprostszych czynności. Firma Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, co więcej postanowiła maksymalnie ułatwić proces odpisywania na wiadomości tekstowe swoim użytkownikom.

 

Serwis spidersweb.pl donosi, że osoby, które korzystają z poczty Inbox na smartfonach będą mogły wkrótce skorzystać z nowej funkcji szybkich odpowiedzi.

 

Google Inbox i Smart Reply

 

Nowa funkcja, którą Google zdecydowało się wprowadzić dla urządzeń mobilnych nosi nazwę Smart Replay i polega ona na proponowaniu użytkownikowi trzech możliwych odpowiedzi na otrzymaną wiadomość tekstową. Odpowiedzi te są tworzone na podstawie wnikliwej analizy treści maila. System ten różni się od innych stopniem zaawansowania. Google zadbało, żeby odpowiedzi w pełni pasowały do treści maila. Będą one napisane naturalnym językiem, i w żadnym wypadku nie będą przypominały standardowych grzecznościowych formułek. Usprawnić całą funkcję ma dodatkowo system zapisywania wyborów danego użytkownika.

 

Smart Reply zapowiada się niezwykle ciekawie. Jeżeli okaże się, że odpowiedzi generowane przez uczącą się technologię będą zadowalające dla użytkowników smartfonów, nowa usługa ma szansę zrewolucjonizować system wiadomości tekstowych. Użytkownicy z pewnością docenią oszczędność czasu i wygodę jakie uzyskają dzięki automatycznemu generowaniu odpowiedzi na dłuższe wiadomości. Jedynym mankamentem usługi jest w tej chwili jej dostępność jedynie w języku angielskim.

 

gmail