Serwis wirualnemedia.pl podaje nieoficjalne doniesienia na temat testowania przez Google nowego sposobu logowania się do serwisów. Pomysł jest interesujący, ponieważ według doniesień logowanie nie będzie wymagało podawania hasła.

 

Problem haseł w internecie

 

W mediach regularnie pojawiają się doniesienia o przechwytywaniu danych internautów przez hakerów, o włamaniach na konta rozmaitych serwisów. Hasła w wielu wypadkach okazują się niewystarczającym zabezpieczeniem. Użytkownicy internetu popełniają wiele błędów w tej kwestii i często przez własne zaniedbania stają się łatwym celem dla cyberprzestępców. Żeby nasze hasło było skuteczne musi spełniać określone wymogi. Przede wszystkim powinno być długie, unikalne i złożone z różnorodnych znaków. Dodatkowo wymagana jest jego regularna zmiana. Wielu z nas stwarza to problemy. Zwłaszcza, że często posiadamy konta w dużej ilości serwisów. Nie jesteśmy w stanie zapamiętać wielu haseł, często zapominamy o ich zmianie.

 

Nieoficjalny pomysł Google powinien rozwiązać przynajmniej część problemów z logowaniem. Miałoby ono polegać na przesłaniu na naszego smartfona prośby o potwierdzenie chęci zalogowania się do danego serwisu. Jeżeli ją zaakceptujemy, zostaniemy automatycznie zalogowani. A to wszystko bez podawania haseł. Informacja nie jest jeszcze potwierdzona przez Google. Obecnie trwają testy tego rozwiązania przy udziale wąskiej grupy internautów. Być może wkrótce przekonamy się, czy nowy sposób się sprawdzi.

 

google