Serwis wirtualnemedia.pl informuje o planach wprowadzenia obowiązku rejestracji dronów w USA. O wypadkach z udziałem dronów jest obecne głośno w mediach. Wraz ze wzrostem ilości bezzałogowców pojawia się kwestia bezpieczeństwa. W serwisie wirtualnemedia.pl możemy przeczytać o nowych przepisach, które zamierzają wprowadzić władze USA w sprawie dronów.

 

Obowiązkowa rejestracja dronów

 

Na stronie internetowej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) Stanów Zjednoczonych pojawiła się informacja o obowiązku rejestracji cywilnych dronów. Obowiązek ten dotyczy właścicieli urządzeń, których waga przekracza pięćdziesiąt funtów, czyli około 22,6 kilograma. Właściciele mają czas na rejestrację do 19 lutego 2016 roku. Wymagane jest podanie swoich podstawowych danych, oraz adresu e-mail. Za rejestrację wymagana jest symboliczna zapłata, choć pierwsze osoby, które zdecydują się zarejestrować drony zrobią to za darmo. Jednak koszty w przypadku braku rejestracji mogą być znacznie większe. Będą się one wahały od 250 dolarów, a w przypadku spowodowania wypadku nawet trzy lata więzienia.

 

Radykalne przedstawienie kwestii dronów jest związane z obawami przed wypadkami spowodowanymi za ich sprawą. W sytuacji, kiedy tego typu urządzeń jest w użyciu coraz więcej powstaje potrzeba ich kontroli. Nie mniej ważnym motywem skłaniającym do rejestracji jest ochrona przed zamachami terrorystycznymi, które mogą być dokonywane za pośrednictwem bezzałogowych maszyn latających.

 

dron