Serwis wirtualnemedia.pl donosi o pojawieniu się nowej wersji przeglądarki Firefox, która posiada ciekawą funkcję ochrony przed śledzeniem w trybie prywatnego przeglądania. Jest to istotna opcja dla internautów, którym zależy na większej prywatności w sieci. Przeglądarka jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w kwestii kontroli swoich danych przez dużą część użytkowników internetu.

 

Ochrona przed śledzeniem w trybie prywatnego przeglądania

 

Do tej pory starsze wersje przeglądarki Firefox nie chroniły w pełni użytkowników przed dzieleniem się informacjami z niepożądanymi witrynami. Wprowadzenie Firefox 42 ma to zmienić. Nowa wersja posiada funkcję Tracking Protection, która została stworzona do blokowania wszelkich treści, które mogą zbierać informacje o użytkownikach bez ich wiedzy. W tej grupie znajdują się niektóre trackery, reklamy, czy odnośniki do mediów społecznościowych.

 

Nowością w przeglądarce Firefox 42 jest również Centrum Kontroli, które umożliwia nam pełne zarządzenie prywatnością. Centrum umożliwia włączenie opcji ochrony przed śledzeniem dla konkretnej strony. Problem śledzenia przez rozmaite strony jest obecnie powszechnym zjawiskiem w sieci.  Problemem jest podejmowanie takich działań bez wiedzy i zgody internautów. Nowe funkcje Firefoxa mogą okazać się przydatne dla osób, które chcą decydować o tym, jakimi informacjami się dzielą, a także chcą być informowane o fakcie zbierania o nich danych przez określone witryny.

 

firefox