Wielu zwolennikom internetowych zakupów marzy się polski serwis Amazon. Jak donosi serwis WP tech wszystko wskazuje na to, że polska wersja portalu powstanie. Firma poczyniła już pierwsze starania w celu pozyskania polskiego konsumenta.

 

Bezpłatne dostawy do Polski

 

Jakiś czas temu Amazon zdecydował się wprowadzić bezpłatne dostawy do Polski. Polscy klienci mogą robić zamówienia w serwisie Amazon.de, i jeżeli wartość zamówionego towaru będzie wynosiła minimum 49 euro, firma pokryje koszty dostawy. Jest to jedno z działań promocyjnych, które mają zainteresować konsumentów serwisem. Oferta ta jest aktualna przez sześć miesięcy od momentu jej ogłoszenia.

 

Pozostając w temacie działań promocyjnych, firma zdecydowała się udostępnić nielimitowaną przestrzeń na dane w Amazon Cloud Drive w cenie około dwudziestu złotych rocznie (warto wspomnieć, że dotychczas koszt usługi wynosił około 240 zł).

 

Kiedy powstanie polski serwis?

 

Obecnie ciężko jest powiedzieć kiedy dokładnie powstanie polski Amazon. Serwis oferuje klientom produkty od sprzedawców, którzy znajdują się również poza terytorium Polski, co wiąże się z wieloma komplikacjami natury formalnej. Pewne jest jednak, że firma poważnie myśli o wejściu na polski rynek, o czym świadczy (poza wspomnianymi wyżej działaniami promocyjnymi) rozpoczęcie współpracy z polskimi mediami. Można przypuszczać, że polska wersja serwisu wprowadziłaby wiele zamieszana na naszym rynku, co niewątpliwie byłoby korzystne dla konsumentów.

 

sklepy