Lubimy robić zakupy przez internet. Są one bardzo komfortowe, a to ze względu na dużą oszczędność czasu. Dodatkowym atutem, który przekonuje Polaków do zakupów online są atrakcyjne ceny, niekiedy nieosiągalne w stacjonarnych sklepach. Dzięki sieci mamy dostęp do atrakcyjnych towarów i promocji, niezależnie od naszego miejsca zamieszkania. W serwisie Onet technowinki możemy przeczytać o coraz większej grupie polskich internautów, którzy robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

 

Kupujemy w kraju i za granicą

 

Jak pokazuje raport Gemiusa co czwarty Polak, który regularnie robi zakupy w sklepach online, korzysta również z ofert sklepów zagranicznych. Według najnowszego badania firmy PayPal liczba polskich internautów robiących zakupy za granicą jest jeszcze większa - jest tu mowa już nie o co czwartym, ale o jednej trzeciej klientów sklepów internetowych, którzy w ubiegłym roku przynajmniej raz zrobili zakupy w zagranicznym serwisie. Ankietowani pytani o zagraniczne sklepy online, w których dokonywali zakupów, na pierwszym miejscu podają eBay, drugi w pod względem  liczby klientów jest Amazon, natomiast trzecie miejsce zajmuje AliExpress.

 

Polacy najczęściej robią zakupy w krajach Unii Europejskiej, choć zakupy w Stanach Zjednoczonych cieszą się również dużą popularnością. Dlaczego kupujemy za granicą? Przede wszystkim z powodu dostępności pewnych towarów, których nie ma na naszym rynku. Nie można także zapominać o kosztach, które niekiedy bywają niższe pomimo opłacenia firmy kurierskiej.

 

sklepy