Dziennie odbieramy kilkanaście a nawet kilkadziesiąt maili na swojej skrzynce mailowej. Zdarza się, że większość z nich to tak zwany SPAM czyli wiadomości zaśmiecające naszą skrzynkę i utrudniające pracę, kontakt z klientem. Co zrobić aby zredukować liczbę otrzymywanych wiadomości typu SPAM?

 

Jednym ze sposobów jest zainstalowanie programu pocztowego Thunderbird. Następnie konfigurujemy w programie swoją skrzynkę mailową, na którą spływają "spamerskie" wiadomości e-mail. W następnej kolejności ustalamy do którego folderu program powinien przenosić niechcianą pocztę. W tym celu przechodzimy w ustawienia danej skrzynki pocztowej (klikając w nią prawym przyciskiem myszy i wybierając "ustawienia") i w zakładce "niechciana poczta" możemy ustalić docelowy folder gdzie będą trafiać wiadomości zaśmiecające naszą skrzynkę.

 

 

Teraz wystarczy tylko w zaznaczonej na poniższym rysunku na czerwono kolumnie kliknąć wiadomość, która ma zostać skierowana do folderu "niechciana poczta". Program się uczy które wiadomości mają być pomijane i dzięki temu w przyszłości wszystkie maile z odznaczonych adresów będą trafiały do wybranego folderu i nie będą zaśmiecały naszej skrzynki pocztowej.

 

 

Należy jednak pamiętać o monitorowaniu folderu niechcianej poczty i jeżeli pojawi się tam wiadomość, która nie klasyfikuje się do tak zwanego "spamu", w każdej chwili można ją przywrócić klikając ponownie w oznaczoną na czerwono kolumnę w folderze niechcianej poczty (jak na poniższym rysunku).