W dzisiejszych czasach ludzie częściej niż kiedykolwiek używają Internetu do wyszukiwania usług w swojej okolicy. Jeśli jesteś właścicielem firmy, oznacza to, że musisz szybko uzyskać pozycję w Google, jeśli chcesz, aby Twoje usługi były widoczne dla potencjalnych klientów. W tym artykule porozmawiamy o tym, jak uzyskać pozycję firmy w Google, aby potencjalni klienci mogli łatwo znaleźć Twoje usługi. Widzisz, jest wiele firm, które nie są notowane w Google, ponieważ nie zostały jeszcze wpisane na listę lub nie są obecne w Internecie za pomocą strony internetowej i kont w mediach społecznościowych. Jednak odpowiednia strategia SEO jest pełna poświęcenia czasu i wysiłku można w krótkim czasie poprawić pozycję swojej firmy w Google. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tajnikach pozycjonowania w Google jako właściciel firmy.

Co to jest SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization (Optymalizacja dla wyszukiwarek). Innymi słowy, SEO to proces zwiększania ruchu na twojej witrynie i zwiększania dochodów firmy poprzez optymalizację witryny pod kątem Google.

SEO to skrót od Search Engine Optimization

Proces ten nie jest łatwy i może wymagać wiele czasu i wysiłku. Istnieje jednak wiele sposobów na szybkie uzyskanie przez firmę pozycji w Google. Aby uzyskać wysoką pozycję w Google, należy upewnić się, że witryna jest zoptymalizowana pod kątem uzyskania wysokiej pozycji w Google. Jeśli witryna została zoptymalizowana, Google oceni ją wyżej niż witryny niezoptymalizowane.

Autorytatywne strony internetowe i Google

Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, prawdopodobnie każdego dnia widzisz setki reklam na billboardach, po bokach budynków, a nawet na tyłach autobusów. Widzisz te reklamy, ponieważ firmy wiedzą, że najszybszym sposobem na zarabianie pieniędzy jest reklama. Nie jest tajemnicą, że firmy chcą zarabiać jak najwięcej pieniędzy.

Jednak w dzisiejszych czasach nie chodzi tylko o posiadanie dobrze zaopatrzonego sklepu i kilku pracowników, którzy pomagają ludziom znaleźć potrzebne im produkty. W dzisiejszych czasach za wiele zakupów odpowiada Internet. Wiele osób poszukuje produktów i usług w Internecie. Jeśli jesteś właścicielem firmy, być może zastanawiasz się, jak możesz rozwinąć swoją działalność w Internecie.

Dodaj świeżą treść

Możesz się zastanawiać, jak dodać świeżą treść, jeśli twoja strona już działa. Cóż, jeśli masz stronę, która już działa, nadal istnieje wiele sposobów, aby dodać świeżą treść do swojej witryny. Istnieje wiele wpisów na blogach, które mówią czym jest strategia SEO dla właścicieli firm.

Te wpisy mogą być świetnym dodatkiem do Twojej obecnej witryny. Można również pisać wpisy na temat swojej niszy i branży. W ten sposób można stworzyć świeżą treść dla swojej witryny i potencjalnie podnieść jej pozycję w rankingu.

Buduj wysokiej jakości backlinki

Backlink to link prowadzący z jednej strony do drugiej. Jeśli twoja strona posiada wysokiej jakości backlinki, oznacza to, że inne strony internetowe linkują do twojej strony. Jeśli posiadasz stronę internetową, ważne jest, aby inne strony internetowe zamieściły na niej link do Ciebie. Po wykonaniu tej czynności strona zyska większy autorytet. A z większym autorytetem można uzyskać wyższą pozycję w Google.

Użyj Google Adwords

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że można reklamować się w Google. Jeśli chcesz zwiększyć swoje pozycje w Google, powinieneś rozważyć reklamę w Google. Kiedy reklamujesz się w Google, Twoja reklama pojawi się z boku wyników wyszukiwania Google.

Dobrą rzeczą w reklamie w Google jest to, że możesz wybrać kwotę, jaką chcesz wydać na reklamę i jak często ma się ona pojawiać. Jeśli chcesz uzyskać wyższą pozycję w Google, powinieneś rozważyć reklamę w Google. Upewnij się, że prawidłowo skonfigurowałeś swoje reklamy, aby uzyskać jak najwięcej korzyści.

Zorganizuj wydarzenie

Wiele osób błędnie sądzi, że aby zarobić więcej pieniędzy, wystarczy podnieść pozycję swojej strony w Google. Istnieją jednak inne rzeczy, które mogą pomóc w podniesieniu pozycji w Google. Jedną z nich jest organizowanie wydarzeń. Jeśli zorganizujesz imprezę, ludzie będą mogli ją znaleźć. Oznacza to, że będziesz miał więcej okazji do zarobienia pieniędzy. Możesz zorganizować imprezę w swoim mieście lub kraju. W ten sposób można mieć pewność, że wiele osób weźmie udział w wydarzeniu. Organizowanie imprez to doskonały sposób na podniesienie pozycji w Google. Jeśli chcesz, aby Twoje wydarzenie odniosło sukces, musisz zadbać o jego promocję. Można to zrobić, publikując wpisy w mediach społecznościowych, kontaktując się z dziennikarzami lub udzielając wywiadów.

Skorzystaj z pomocy agencji SEO

Jeśli chcesz, aby Twój biznes szybko znalazł się w Google, powinieneś rozważyć zatrudnienie profesjonalisty. Profesjonaliści wiedzą, co zrobić, aby Twoja firma znalazła się w rankingu Google. Gdy zatrudnisz agencję SEO, będzie ona mogła opracować strategię SEO. Będą oni w stanie zoptymalizować stronę internetową pod kątem Google oraz pomóc w budowaniu wysokiej jakości backlinków. Jeśli chcesz szybko uzyskać pozycję swojej firmy w rankingu Google, powinieneś rozważyć zatrudnienie profesjonalisty.

Co to znaczy SEM i jak działa?

‍Marketing w wyszukiwarkach, powszechnie znany jako SEM, to płatna kampania reklamowa skierowana do wyszukiwarek takich jak Google i Bing. Wyszukiwarki te są podstawowym sposobem, w jaki użytkownicy odkrywają nowe strony internetowe, aplikacje i usługi w erze cyfrowej. W rezultacie wyszukiwarki te stały się ważną częścią strategii marketingowej online dla firm, które chcą przyciągnąć użytkowników na swoją stronę internetową.

SEM to także skrót od Sentiment Epistemology Manipulation. Jak widać, istnieje wiele znaczeń tego akronimu. Wszystkie one są jednak związane ze strategią marketingu cyfrowego i technikami wykorzystywanymi do tego, aby Twoja firma została znaleziona przez potencjalnych klientów, którzy korzystają z wyszukiwarek takich jak Google w celu znalezienia produktów lub usług podobnych do Twoich.

Zrozumienie zakresu SEM jako całości jest ważne, ponieważ jest to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów dotarcia do potencjalnych klientów w momencie, gdy są oni gotowi do zakupu.

W dzisiejszych czasach ludzie częściej niż kiedykolwiek używają Internetu do wyszukiwania usług w swojej okolicy.

Jak działa SEM?

SEM można wykorzystać do zwiększenia ruchu i widoczności na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Wykorzystując szeroki wachlarz narzędzi marketingowych, od płatnych reklam po organiczną optymalizację wyszukiwarek (SEO), firmy mogą zwiększyć liczbę odwiedzających swoją stronę internetową.

Strategie SEM mogą być stosowane do kierowania ukierunkowanego ruchu na stronę internetową, strony generowania leadów, strony produktowe lub dowolny inny rodzaj treści online. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki kampanii SEM, należy dobrze zrozumieć, jak działa cały proces.

 • Po pierwsze, użytkownicy wpisują hasło do preferowanej wyszukiwarki. Następnie wyszukiwarka przeszukuje swój indeks w celu znalezienia stron internetowych, które zawierają informacje odpowiadające zapytaniu użytkownika. Lista ta jest następnie przedstawiana użytkownikowi, który widzi listę stron najbardziej odpowiadających jego wyszukiwaniu.

 • Każdej witrynie na tej liście przypisywany jest określony ranking na podstawie algorytmu wyszukiwarki. Algorytm ten bierze pod uwagę zarówno zawartość witryny, jak i jej statystyki, takie jak liczba linków prowadzących do witryny, liczba odwiedzin i współczynnik odrzuceń.

 • Następnie użytkownik klika jedną z tych witryn, aby zostać na nią przeniesionym. Po wejściu na stronę użytkownik może kliknąć reklamę związaną z wyszukiwanym hasłem, za pomocą którego dotarł do witryny.

Co to jest marketing w wyszukiwarkach?

Marketing w wyszukiwarkach to technika marketingu cyfrowego, która koncentruje się na poprawieniu pozycji Twojej witryny na stronach wyników wyszukiwania (SERP) dla słów kluczowych, na które chcesz trafić. Kampanie marketingowe w wyszukiwarkach są zazwyczaj płatne, więc musisz się upewnić, że wybierasz odpowiednie słowa kluczowe dla swojej kampanii.

Słowa kluczowe to wyrażenia, które ludzie wpisują w wyszukiwarkach, aby znaleźć produkty i usługi, których szukają. Te słowa kluczowe opisują również, czego ludzie szukają i kiedy są gotowi do zakupu. Służą one do śledzenia skuteczności kampanii marketingu cyfrowego.

Marketing w wyszukiwarkach to sposób na poinformowanie świata o swoich produktach i usługach. Celem jest, aby ludzie widzieli Twoją reklamę, kliknęli na nią i zostali przeniesieni na Twoją stronę internetową. Następnie powinni być gotowi kupić coś od Ciebie lub zapisać się na Twoją usługę.

Google AdWords: podstawa SEM

Google AdWords, platforma reklamowa Google, jest podstawą SEM. Jako reklamodawca sieciowy wybierasz jedno lub więcej haseł, na które chcesz skierować odwiedzających. Twoja reklama pojawi się wtedy na górze wyników wyszukiwania dla tych terminów - ponad wszystkimi wynikami organicznymi. Takie umiejscowienie jest bardzo pożądane, ponieważ prowadzi bezpośrednio do Twojej witryny. Kiedy ktoś kliknie na Twoją reklamę, przejdzie bezpośrednio na Twoją stronę internetową, omijając proces wyszukiwania i klikania na linki, które są zwykle związane z korzystaniem z wyszukiwarek.

Z tego powodu, prawdopodobnie otrzymasz więcej odwiedzających z reklamy AdWords niż z podobnej oferty organicznej. A ponieważ odwiedzający trafiają bezpośrednio na Twoją witrynę, będą bardziej gotowi do zakupu, niż gdyby musieli przejść przez dodatkowy etap, aby się do niej dostać.

SEM dla SEO

SEM i SEO są często używane zamiennie, a chociaż są powiązane, nie są tym samym. Być może słyszałeś, że nie powinieneś korzystać z płatnych reklam, ponieważ zaszkodzą one twoim wysiłkom w zakresie SEO. Choć prawdą jest, że płatne reklamy mogą wpływać na rankingi organiczne, nie zawsze jest to złe. Ogólnie rzecz biorąc, płatne reklamy wpływają na rankingi organiczne w jeden z dwóch sposobów: albo je zwiększysz, albo zmniejszysz. Przeanalizujmy każdy z tych scenariuszy bardziej szczegółowo.

Obniżenie rankingów organicznych: Dzieje się tak, gdy wybierzesz słowo kluczowe, które jest tak ogólne, że jest również używane w wyszukiwaniu organicznym. Algorytm Google szuka organicznych słów kluczowych, które otrzymują niewiele kliknięć lub nie otrzymują ich wcale. Jeśli wybierzesz słowo kluczowe, które jest również używane w wyszukiwaniu organicznym, Twoje płatne reklamy dla tego słowa kluczowego mogą uplasować się wyżej niż wyniki organiczne.

Zwiększanie rankingów organicznych: Jeśli wybierzesz bardziej szczegółowe słowo kluczowe, które nie jest używane w wyszukiwaniu organicznym, Twoje płatne reklamy mogą w rzeczywistości zwiększyć rankingi organiczne, dając Ci więcej miejsca na konkrety.

Jak wygląda praca w SEO? Dzień z życia specjalisty ds. SEO

Branża optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych (SEO) jest stale zmieniająca się i dynamiczna. Istnieje wiele różnych stanowisk i ról, które możesz objąć jako specjalista SEO, od twórcy treści i analityka do specjalisty technicznego i nie tylko.

praca w seo

Co więcej, nadszedł ekscytujący czas, aby zostać marketingowcem w tej dziedzinie, ze względu na nowe innowacje, takie jak sztuczna inteligencja (AI), wyszukiwanie głosowe i chatboty, a także ciągły wzrost liczby wyszukiwań mobilnych, który gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniej dekady. Ale jak właściwie wygląda praca specjalisty SEO? Przyjrzyjmy się bliżej, jak wygląda to na co dzień, jeśli zastanawiasz się nad wyborem tej ścieżki kariery.

Poranna rutyna: Jak wygląda dzień pracy w branży SEO?

Chociaż SEO to elastyczna dziedzina, w której specjaliści pracują zarówno zdalnie, jak i w biurach, ważne jest, aby trzymać się harmonogramu i być punktualnym tak często, jak to tylko możliwe. Jak wygląda Twoja codzienna poranna rutyna? Czy lubisz zaczynać dzień od zdrowego śniadania? A może pijesz kawę? Bez względu na to, co najbardziej Ci odpowiada, staraj się po prostu nastawić na odpowiedni nastrój przed nadchodzącym dniem.

Sesja tworzenia treści

Jest to pierwsze poważne zadanie, które prawdopodobnie zostanie Ci powierzone w ciągu dnia pracy jako specjalista SEO; jest to również coś, co prawdopodobnie będziesz robić regularnie. W zależności od rodzaju tworzonej treści, może to być pisanie postów na blogi, projektowanie infografik lub tworzenie filmów i podcastów oraz strategii seo.

Możesz również znaleźć się w sytuacji, w której będziesz musiał tworzyć własne treści. Może to oznaczać wykorzystanie kanałów mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter i Facebook, do tworzenia filmów i postów, pisania blogów gościnnych, a nawet odpowiadania na pytania na portalach Quora i Reddit.

Analityka i sesja raportowania

Następnie poświęć trochę czasu na sprawdzenie statystyk swojej strony internetowej lub bloga. Możesz to zrobić również zdalnie, korzystając z narzędzia takiego jak SEMrush lub Google Analytics, a nawet z aplikacji takiej jak Rescue Time. Jest to kluczowa część pracy specjalisty SEO, ponieważ pomaga mierzyć i śledzić wydajność witryny lub bloga. Daje to również wgląd w to, czego szukają odbiorcy, w jaki sposób angażują się w treści oraz co są zainteresowani czytaniem lub oglądaniem.

Analityka pomaga zrozumieć puls odbiorców, ich zainteresowania i treści, których poszukują; pomaga także zobaczyć, jakie słowa kluczowe przyciągają ludzi do witryny i jakie są ich zainteresowania.

Poranne spotkanie ad-hoc

W zależności od firmy, możesz być umówiony na cotygodniowe spotkanie lub dwa - ale mogą się też pojawiać inne spotkania ad hoc. W agencji SEO możesz brać udział w wielu różnych spotkaniach w ciągu tygodnia, czy to z klientami, współpracownikami, czy innymi działami.

Tematyka tych spotkań zależy od sytuacji, ale często są one wykorzystywane do sprawdzania projektów, omawiania pomysłów i strategii oraz przeglądania i omawiania danych analitycznych.

Po południu - rutynowe działania

Skoro już poświęciłeś czas na najważniejsze zadania i spotkania o wysokim priorytecie, czas na rutynowe działania. To, jak to wygląda, zależy od firmy i roli, jaką pełnisz. Na przykład, być może trzeba będzie redagować wiadomości e-mail lub tworzyć raporty i analizować dane, które będą wykorzystywane w prezentacjach i odprawach dla klientów.

Możesz także tworzyć lub aktualizować posty w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook, Instagram czy LinkedIn - a nawet aktualizować opisy i tytuły treści na tych stronach.

Czas na podsumowanie

Dzień pracy dobiegł końca! Warto przejrzeć swoją listę rzeczy do zrobienia i upewnić się, że wszystko zostało na niej zrobione. Dobrym pomysłem jest również zaplanowanie listy zadań na następny dzień. Przy tej okazji można również wyznaczyć cele dla strategii seo i swojej kariery jako specjalisty SEO. Co chcesz osiągnąć w ciągu najbliższego tygodnia, miesiąca lub roku? Jak chcesz, aby Twoja kariera wyglądała w przyszłości?

Jak wygląda typowy dzień pracy?

To podsumowuje nasze spojrzenie na to, jak wygląda dzień pracy w branży SEO. Typowy dzień pracy może się bardzo różnić w zależności od dnia - ale są pewne stałe motywy:

 • Prawdopodobnie będziesz spotykać się z klientami i współpracownikami, a nawet uczestniczyć w konferencjach lub wydarzeniach.

 • Będziesz prowadzić badania, zbierać dane i analizować je.

 • Będziesz tworzyć treści, np. pisać posty na blogu, tworzyć filmy wideo lub nagrywać podcasty. - Będziesz korzystać z mediów społecznościowych i nawiązywać kontakty w celu pozyskiwania nowych kontaktów i promowania swojej pracy.

 • Będziesz śledzić i analizować wyniki swojej firmy, a także swoje własne.

 • Będziesz dbać o to, aby Twoja firma była zgodna z przepisami dotyczącymi prywatności danych i GDPR.

 • Można również oczekiwać od Ciebie tworzenia innych cyfrowych materiałów marketingowych, takich jak kampanie e-mailowe, biuletyny i inne.

Czym zajmuje się specjalista od SEO i jak nim zostać?

‍Wiele firm powie Ci, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek (SEO) jest niezbędna, jeśli chcesz odnieść sukces w Internecie. Jednak tylko nieliczni będą w stanie podać szczegóły na temat tego, co to oznacza i jak można to zrobić samodzielnie. Dzieje się tak dlatego, że SEO stało się jednym z tych tajemniczych akronimów cyfrowych, od których większość ludzi stroni, ponieważ uważa je za zbyt trudne lub zbyt niszowe. Najwyraźniej nie jesteśmy jedynymi, którzy tak myślą.

Wyszukiwanie w Google hasła "Czym zajmuje się specjalista SEO?" przynosi bardzo niewiele użytecznych odpowiedzi. Nawet wiele portali z ofertami pracy nie wymienia żadnych stanowisk dla początkujących w tej dziedzinie! Co więc ich wszystkich tak przeraża? Przyjrzyjmy się, czym zajmuje się specjalista SEO i czy powinieneś rozważyć karierę w tej szybko rozwijającej się i ciągle zmieniającej się dziedzinie...

Czym zajmuje się specjalista SEO?

SEO to skrót od Search Engine Optimization (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek). Jest to proces ulepszania witryny internetowej w taki sposób, aby zajmowała ona wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania Google. SEO nie jest tak proste, jak niektórzy chcą wierzyć.

W SEO jest wiele specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Specjaliści SEO muszą rozumieć, jak działają wyszukiwarki, czego szukają ludzie podczas wyszukiwania i jak sprawić, by witryna była atrakcyjna zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla potencjalnych klientów.

Dobry specjalista SEO powinien wiedzieć, co napisać i opublikować w witrynie, aby była ona atrakcyjna dla Google i jego użytkowników. Powinien on również wiedzieć, jakiego rodzaju backlinki powinna posiadać witryna, aby była wiarygodna w oczach algorytmu Google.

Krótko mówiąc, specjalista SEO postara się, aby Twoja strona zajęła jak najwyższą pozycję w Google, tak aby wiele osób mogło ją znaleźć podczas wyszukiwania określonych słów kluczowych.

Dlaczego SEO jest ważne dla firm?

Od czasu pojawienia się Internetu, marketing internetowy staje się coraz ważniejszym sposobem promowania usług i produktów biznesowych. Ponieważ coraz więcej osób korzysta z Internetu w celu uzyskania informacji i dokonania zakupów, ważne jest, aby ich strony były widoczne w wyszukiwarkach.

SEO jest najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie tego celu i zapewnia organizacjom zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe korzyści. W krótkiej perspektywie SEO może pomóc w zwiększeniu ruchu na stronie, przyciągając nowych potencjalnych klientów, którzy mogą następnie zakupić produkty lub usługi.

W dłuższej perspektywie może pomóc w podniesieniu pozycji witryny w rankingu, co jest ważnym czynnikiem dla potencjalnych inwestorów, ponieważ często może być wykorzystywane jako miernik ogólnego sukcesu firmy. Należy również pamiętać, że strategia SEO nie jest jednorazową inwestycją - jest to proces ciągły, który musi być monitorowany i aktualizowany w czasie.

Jak zostać specjalistą SEO?

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, czym właściwie zajmują się specjaliści SEO. Przyglądają się oni treściom zamieszczanym przez użytkowników i zastanawiają się, jak je zmodyfikować, aby algorytm Google uznał, że są one niesamowite. Oznacza to, że specjaliści SEO cały czas zastanawiają się, czego ludzie szukają w sieci i jak mogą sprawić, że zobaczą Twoją witrynę, gdy będą szukać rozwiązań swoich problemów. Wymaga to opracowania strategii SEO. Mogą to zrobić, dodając do treści określone słowa kluczowe lub umieszczając w witrynie linki do innych stron, aby Google postrzegał Cię jako autorytet.

Teraz, gdy już wiesz, czym zajmują się specjaliści SEO, możemy porozmawiać o tym, jak możesz zostać jednym z nich. Aby zostać specjalistą SEO, trzeba mieć podstawową wiedzę o tym, jak działa Internet, a także pewne umiejętności w zakresie programowania komputerowego.

Wiele osób pracujących w branży SEO zaczynało od projektowania stron internetowych, choć rozpoczęcie pracy od zera jako projektant stron internetowych może być co najmniej trudne. O wiele lepszym pomysłem jest zostanie najpierw specjalistą SEO, a następnie przejście do projektowania stron internetowych.

Cechy wspólne dla wszystkich specjalistów SEO

 • Ciekawość: Ciekawość to paliwo, które napędza wszystkie wielkie innowacje. Bez tej chęci uczenia się postęp zatrzymałby się w miejscu. Specjalista ds. marketingu cyfrowego musi mieć pragnienie zdobywania nowych umiejętności, bycia na bieżąco z nowymi technologiami i rozumienia najnowszych trendów marketingowych. Bez tej ciekawości jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek staniesz się naprawdę wartościowym członkiem zespołu marketingu internetowego.

 • Pomysłowość: Najlepsi marketerzy cyfrowi wiedzą, jak radzić sobie z problemami. Potrafią szybko zmienić kurs, gdy jest to konieczne, zmienić kierunek działania, gdy wymaga tego sytuacja, i zawsze znaleźć sposób na wykonanie zadania. Wchodząc na nowe pole działania, szybko odkryjesz, że zawsze jest coś nowego, czego trzeba się nauczyć. Oznacza to, że zawsze trzeba uważać, aby nie popaść w samozadowolenie.

Zostać specjalistą ds. marketingu cyfrowego: Od czego zacząć?

A więc zdecydowałeś się zostać specjalistą ds. marketingu cyfrowego. Przed wszystkim musisz zdecydować, w jakiej niszy chciałbyś się specjalizować. Może to być bardzo trudna decyzja, ale postaramy się ją nieco ułatwić. Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć, są Twoje zainteresowania. Co lubisz robić w wolnym czasie? Czy interesujesz się technologią? Marketing? A może nie masz sprecyzowanych zainteresowań?

Jeśli tak, to czeka Cię jeszcze trochę pracy, zanim rozpoczniesz swoją podróż. Załóżmy, że masz konkretne zainteresowania, ale nie wiesz, w jakiej dziedzinie się specjalizować. Nic nie szkodzi! Najlepszym sposobem na wybór dziedziny jest zastanowienie się nad problemami ludzi, które chcesz rozwiązać. Jeśli chcesz wywrzeć wpływ i stać się wartościowym członkiem zespołu marketingu internetowego, poszukaj problemu, z którym boryka się wiele osób.

SEO jest bardzo ważną częścią marketingu cyfrowego i ma kluczowe znaczenie dla firm, aby zajmować wysokie pozycje na stronach wyników wyszukiwania (SERP). W tym artykule wyjaśniono, czym jest SEO, dlaczego jest ważne i jak zostać specjalistą SEO. Wspólne cechy wszystkich specjalistów ds. marketingu cyfrowego to ciekawość, pomysłowość i chęć rozwiązywania problemów. Jeśli chcesz zostać specjalistą ds. marketingu cyfrowego, zacznij od wybrania niszy i zastanowienia się nad problemami, z jakimi borykają się ludzie.