Pisanie jest podstawową umiejętnością dla każdego copywritera. Jednak dla tych, którzy zajmują się tą dziedziną, może to być również jedno z największych wyzwań. Przy tak wielu dostępnych narzędziach SEO i platformach marketingowych łatwo odnieść wrażenie, że istnieje milion sposobów na napisanie tekstu. W rzeczywistości wielu copywroiterów narzeka na stan obecnego marketingu i tworzenia treści reklamowych: Są one zbyt ogólne, niedopasowane do odbiorców i bardziej przypominają informacje prasowe niż coś, co ludzie chcieliby przeczytać. Wiemy, co myślisz - to nie może być prawda! Internet jest pełen niesamowitych przykładów copywritingu, które przynoszą nam radość i inspirują do kreatywnego myślenia każdego dnia, gdy przeglądamy media społecznościowe lub czytamy artykuły online. I choć tych przykładów może wydawać się niewiele, wszystkie one mają jedną wspólną cechę: prawdopodobnie zostały napisane przez ludzi z pomocą generatora AI. Zajrzyj na nasz blog, aby dowiedzieć się, dlaczego sztuczna inteligencja jest gotowa do zastosowania w strategii content marketingu i pisania treści AI (artificial intelligence) i jak można ją wykorzystać we właściwy sposób polepszając pozycjonowanie i działania SEO.

treści Ai i Propmty

 

[aktualizacja 28.02.2023]

 

Czym jest sztuczna inteligencja i generator tekstów AI w copywritingu?

Wszyscy wiedzą, że Google jest w stanie zrozumieć język naturalny i przetworzyć zdania. Ale co to oznacza dla SEO copywritingu? W miarę jak algorytmy będą stawały się coraz bardziej zaawansowane, spora część Twojej ciężkiej pracy jako osoby znającej branżę pójdzie na marne.

Twoje zagęszczenie słów kluczowych, frazy kluczowe i przemyślane konstrukcje zdań mogą się w przyszłości okazać bezużyteczne w obliczu bezbłędnie i szybko działającej sztucznej inteligencji. A przecież wciąż jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby jeszcze bardziej zwiększyć czytelność treści i zoptymalizować widoczność w wyszukiwarkach.

 

Kim jest asystent pisania AI?

Asystenci pisania AI, czyli dawni copywriterzy zyskują coraz większą popularność w agencjach SEO. Niektóre firmy korzystają z ich usług w bardzo zaawansowanym obszarze. Poczynając od treści na bloga, teksty na Social Media i hasła reklamowe.

Podczas gdy agencje cyfrowe wykorzystują je do generowania wszelkiego rodzaju treści dla swoich klientów. Asystent pisania AI korzystając z szerokich możliwości sztucznej inteligencji, może tworzyć rewelacyjny contetn!

Patrząc przyszłościowo można się spodziewać, że w najbliższym czasie AI zrewolucjonizuje sposób, w jaki piszemy treści, sprawiając, że tworzenie i dostosowywanie dużych ilości unikalnych i angażujących tekstów będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Problem polega na tym, że aby tak się stało, generator tekstów AI musiałby lepiej rozumieć takie pojęcia, jak ton, odbiorcy i kontekst. Jednak czy tak już przypadkiem nie jest? Zobaczymy na przykładzie kangurów :) Zwróćcie jednak uwagę na minimum moich wymagań.

 

To jest tekst neutralny wygenerowany przez ChatGTP. Jak widzicie, poza podaniem frazy kluczowej "kangur", nie dodałam żadnych dodatkowych poleceń. Generator tekstów ChatGTP stworzył neutralny, lecz również poprawny akapit.

 ChatGTP generator pisania AI

 

 

Następnie ten sam tekst został przetworzony z komentarzem: pisz emocjonalnie jak 4 latek. Oto efekt: "Są też bardzo duże kangury, takie olbrzymie! Ważą tyle co mama i tata razem!" - przyznajcie, że to urocze!

ChatGTP stuczna inteligencja jako 4 latek

Ostatnia próba zmiany tonu. Tym razem sztuczna inteligencja (AI) ma napisać tekst o kangurach, jak profesor. Na dodatek uczony przedstawia temat zwierząt na spotkaniu naukowym. Jaki mamy efekt?

AI generator jako profesor

 

Generator sztucznej inteligencji AI świetnie radzi sobie z gromadzeniem danych, ich analizą i wyciąganiem wniosków, nie potrafi jeszcze opierać swoich tekstów na informacjach kontekstowych i informacjach zwrotnych w czasie rzeczywistym w taki sposób, jak robią to ludzie, są też dość skąpo wyposażone w treści mocno subiektywne, oceniające, wyrażające wyraziste uczucia nienawiści czy smutku. Zobaczcie sami:

negatywne emocje AI

Sztuczna inteligencja nie ma natomiast problemu z napisaniem tekstu pochwalnego, pozytywnego czy w humorystycznym lub lekko ironicznym wydaniu. Od razu musze wspomnieć, że humor sztucznej inteligencji ChatGTP jest specyficzny i często zrozumiały jedynie dla samego generatora :)

 

Czy generator AI tworzy teksty przyjazne SEO?

Oczywiście! W dzisiejszych czasach coraz więcej specjalistów SEO korzysta z generatorów AI, aby tworzyć unikalne i wartościowe treści, które są jednocześnie przyjazne dla wyszukiwarek. Generator AI może pomóc w tworzeniu słów kluczowych, optymalizacji treści pod kątem długości i struktury, a także tworzeniu nagłówków i metaopisów i analizy danych.

Korzystanie z generatora AI może znacznie usprawnić proces tworzenia treści SEO, umożliwiając specjalistom SEO skupienie się na innych aspektach optymalizacji strony internetowej.

Jednocześnie warto pamiętać, że w ostatecznym rozrachunku to człowiek musi sprawdzić i dostosować treść, aby była jak najbardziej wartościowa dla użytkowników i zgodna z algorytmami wyszukiwarek Google oraz prawdziwa.

Może się zdarzyć, że chcąc napisać artykuł o jeziorach w Małopolsce, wyszczególnione zostanie Jezioro Piłsudskiego w Krakowie, którego realnie na mapie miasta nie znajdziecie (przykład z życia).

Spójrzmy prawdzie w oczy - tworzenie treści na blogu może być wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na regularnym tworzeniu świeżych, nowych i angażujących form. Nie jest tajemnicą, że Google w swoim algorytmie wyszukiwania ceni oryginalne treści o wysokiej jakości. Tworzenie unikalnych wpisów na blogach ma kluczowe znaczenie dla SEO i zwiększania ruchu na stronie internetowej.

Generatory AI są doskonałym rozwiązaniem dla blogerów, którzy mają problemy z wymyślaniem pomysłów na kolejne wpisy na blogu. Generator AI może zaproponować tematy na bazie podanego słowa kluczowego, może stworzyć cały plan artykułu na podstawie nagłówków H1, H2, H3.

 

Jak działa generator tekstów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji?

Sztuczna inteligencja to szybko rozwijająca się technologia oparta o uczenie maszynowe. Jednym z najczęstszych zastosowań AI - sztucznej inteligencji jest generowanie treści, jednak można również tworzyć skrypty, pisać treści piosenek lub scenariusze.

Działanie generatorów sztucznej inteligencji polega na przeczesywaniu wcześniej istniejących treści czasie rzeczywistym - takich jak artykuły, wpisy na blogach, filmy, obrazy itp. Następnie wykorzystują te informacje do analizy danych i stworzenia nowych, oryginalnych treści w oparciu o te parametry.

Generatory sztucznej inteligencji mogą być wykorzystywane do tworzenia dowolnego rodzaju treści, w tym kampanii marketingowych, opisów produktów, ankiet, wiadomości e-mail i innych dla każdej branży. Pisanie treść AI to tworzenie oryginalnych wpisów na blogach. Treści generowane przez AI mogą również pomóc w utrzymaniu kosztów na niskim poziomie.

Zalety korzystania z generatorów AI do tworzenia treści:

 • Możesz tworzyć więcej treści w sposób ciągły. Ponieważ treści generowane przez system ai nie wymagają udziału człowieka, możesz używać tego samego generatora SI do tworzenia nowych postów co miesiąc, a nawet co tydzień

 • Zastosowanie sztucznej inteligencji pozwala obniżyć koszty. Nie trzeba płacić drogim autorom ani poświęcać czasu na wyszukiwanie odpowiednich tematów. Możesz po prostu użyć generatora sztucznej inteligencji do tworzenia oryginalnych treści o wysokiej jakości

 • Korzystając z generatora sztucznej inteligencji, możesz skupić się na innych aspektach SEO lub jedynie modyfikować teksty, aby zyskać przewagę konkurencyjną

 • Możesz szybko publikować treści o wysokiej jakości

 • Można tworzyć długie treści na dużą skalę

 • Możesz tworzyć treści odpowiednie dla całej grupy odbiorców

 • Nie musisz się martwić o duplicate content

 • Możesz tworzyć treści w dowolnej niszy na tematy ogólne i bardzo techniczne

 • Korzystając z generatora sztucznej inteligencji, możesz tworzyć treści, które są świeże i aktualne

 • Możesz generować treści do różnych celów, np. do tworzenia kampanii e-mailowych, opisów produktów itp

 • Możesz tworzyć treści dla wielu kanałów w krótkim czasie

Korzyści z wykorzystania AI w marketingu i reklamie

Generowanie treści z wykorzystaniem sztucznej inteligencji to nowość, do której każdy podchodzi dość ostrożnie. Dziś jeszcze nadal potrzebny jest człowiek, który wygeneruje tekst, sprawdzi jego merytoryczność oraz przeanalizuje treść pod kątem SEO.

Wpisując jednak bardzo szczegółowe dane do napisania tekstu, możemy swoją pracę całkowicie zminimalizować. Istnieje wiele korzyści, które warto rozważyć, jeżeli zastanawiacie się nad generowaniem treści z pomocą AI. Należą do nich:

 • Zwiększona wydajność - pisanie treść AI (artificial intelligence) pozwala tworzyć niezwykle szybko i na ogromną skalę. Oznacza to, że można tworzyć więcej treści niż kiedykolwiek wcześniej, z większą spójnością i dokładnością.

 • Spójność - jednym z głównych problemów związanych z obecnym tworzeniem treści marketingowych jest brak spójności. Tym bardziej, jeżeli jeden copywriter musi napisać kilka artykułów na jeden temat (jedno słowo kluczowe). Sztuczna inteligencja może pomóc w zapewnieniu spójności przekazu i różnorodności tekstu we wszystkich kanałach i kampaniach.

 • Dokładność - system ai może zostać przeszkolony, aby rozumieć odbiorców, kontekst treści i to, co czyni firmę wyjątkową. Dzięki temu system może tworzyć treści, które dokładnie reprezentują markę i angażują odbiorców.

content marketing ze sztuczną inteligencją

Jak napisać atrakcyjny tekst AI pod kątem SEO wykorzystując sztuczną inteligencję

‍Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to technika marketingowa, która pomaga stronom internetowym dotrzeć do wyszukiwarek Google i zwiększyć ich widoczność. Uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania ma bezpośredni wpływ na ilość ruchu na stronie. Aby to osiągnąć, marketerzy muszą zoptymalizować strony www tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla wyszukiwarek internetowych oraz dla robotów Google.

Pisanie treści z AI z wykorzystaniem uczenia maszynowego nie różni się wiele od tradycyjnego konstruowania tekstu przez copywritera. Wymaga badania słów kluczowych, tworzenia mapy contentu i treści. Z pomocą sztucznej inteligencji odbywa się to jednak dużo szybciej i łatwiej. Co jest najlepsze w pisaniu treści z pomocą AI? Nadal copywriter ostatecznie decyduje o tym, jak będzie wyglądał tekst oraz dba o jego poprawność SEO, która jest potrzebna do pozycjonowania strony lub bloga.

Treść, którą tworzysz dla swojej strony www, jest tym, co użytkownicy widzą jako pierwsze; nadaje ona ton całej reszcie witryny. Odwiedzający stronę internetową będą oceniać Twoją markę na podstawie tego, w jaki sposób przemawiasz do nich poprzez tekst na stronie - dlatego ważne jest, abyś przestrzegał tych najlepszych praktyk podczas pisania tekstów SEO. TO czas na włączenie do swojej pracy UX, o czym pisaliśmy kilka artykułów wcześniej!

SEO copywriting to sztuka tworzenia treści na stronach internetowych w taki sposób, aby nie tylko przyciągać uwagę czytelników, ale również optymalizować je pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to proces, który łączy techniki pisarskie z technikami optymalizacji strony, aby podnieść jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Przy skutecznym SEO copywritingu kluczowe jest stworzenie treści, która będzie nie tylko przyciągać uwagę czytelników, ale także będzie zgodna z algorytmami wyszukiwarek. W tym celu stosowane są specjalne techniki optymalizacji, które pomagają w podnoszeniu pozycji strony w wynikach wyszukiwania.

Mimo że celem każdej treści jest angażowanie i informowanie czytelników, to SEO copywriting ma jeszcze jeden cel - uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlatego treści tworzone w ramach SEO copywritingu muszą być zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek, co może być osiągnięte dzięki wykorzystaniu technologii AI.

Warto zaznaczyć, że skuteczny SEO copywriting to nie tylko kwestia stosowania odpowiednich technik, ale także kreatywności i umiejętności pisarskich. Odpowiednio dobrana forma i styl tekstu mogą przyciągnąć uwagę czytelników i sprawić, że będą chcieli pozostać na stronie dłużej, co z kolei wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

Copywriting z wykorzystaniem sztucznej inteligencji to coraz bardziej popularna praktyka w dzisiejszych czasach. Systemy AI pozwalają na automatyzację procesu pisania, co znacznie przyspiesza pracę copywritera. W celu stworzenia tekstu, systemy te korzystają z dużych zbiorów danych oraz algorytmów przetwarzania i rozpoznawania języka naturalnego. Dzięki temu są w stanie generować treści, które są nie tylko poprawne gramatycznie, ale także dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO. Copywriting z AI to innowacyjna metoda, która pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć skuteczność działań marketingowych.

SEO copywriting to sztuka tworzenia treści na stronach internetowych w taki sposób, aby nie tylko przyciągać uwagę czytelników, ale również optymalizować je pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to proces, który łączy techniki pisarskie z technikami optymalizacji strony, aby podnieść jej pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

Przy skutecznym SEO copywritingu kluczowe jest stworzenie treści, która będzie nie tylko przyciągać uwagę czytelników, ale także spełniać wymagania algorytmów wyszukiwarek google.

Warto zaznaczyć, że skuteczny SEO copywriting to nie tylko kwestia stosowania odpowiednich technik, ale także kreatywności i umiejętności pisarskich. Odpowiednio dobrana forma i styl tekstu mogą przyciągnąć uwagę czytelników i sprawić, że będą chcieli pozostać na stronie dłużej, co z kolei wpłynie na jej pozycję w wynikach wyszukiwania.

 • Pisanie pod kątem SEO

Podczas optymalizacji tekstu pod kątem SEO ważne jest, aby używać poprawnej gramatyki, interpunkcji i naturalnego przepływu języka. Pamiętaj: Algorytmy Google są bardzo dosłowne. Na szczęście sztuczna inteligencja jest w tym dobra. Nie znajdziemy w tekście błędów interpunkcyjnych czy ortograficznych. Zdania są spójne i powiązane.

 • Rozsądne używanie pogrubienia i kursywy

Upewnij się, że nie nadużywasz przycisków pogrubienia i kursywy. Jest to bardzo częsty błąd: Pamiętaj: Więcej nie zawsze znaczy lepiej. Należy używać tych funkcji do podkreślania kluczowych punktów lub słów, które już znajdują się w tekście.

 • Mądre używanie znaczników nagłówka

Znaczniki nagłówkowe H1> - H6> to świetny sposób na uporządkowanie i wyróżnienie tekstu na stronie. Jest bardzo dobrze widziany przez algorytmy Google. Tworząc treść AI mamy możliwość uzyskania gotowego planu pisania treści na podstawie wygenerowanych H1 i H2. Możemy również spytać AI o same nagłówki i na ich podstawie napisać tekst własnoręcznie.

 • Pisz dla swoich czytelników

Najważniejsza zasada ze wszystkich: Pisz dla swoich czytelników, a nie dla wyszukiwarek. Pamiętaj: Tak naprawdę liczy się tylko to, aby Twoi klienci znaleźli to, czego szukają, i pozostali na Twojej stronie tak długo, jak zechcą. Dlatego treść generowana przez AI nie jest naszpikowana słowami kluczowymi. Czytelnik otrzymując wyczerpujący merytorycznie tekst, nie zorientuje się, że jest on wygenerowany. Wszystko oczywiście zależy czy chcemy publikować emocjonalne, fikcyjne opowiadania, czy jednak zależy nam na merytoryczności i jasności przekazu faktów.

Co to jest AI Content?

Tworzenie treści w oparciu o sztuczną inteligencję polega na wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego do generowania treści, zazwyczaj w formie artykułów lub informacji prasowych napisanych przez maszyny. Nie jest to to samo, co wykorzystanie sztucznej inteligencji do formatowania treści, np. zmiany układu artykułu lub wprowadzenia kilku zmian w formatowaniu treści pisanych przez użytkownika.

W przypadku tworzenia treści w oparciu o sztuczną inteligencję, treść jest w rzeczywistości pisana przez oprogramowanie napędzane sztuczną inteligencją, a nie przez człowieka. Możesz się zastanawiać, dlaczego ktoś miałby chcieć tworzyć treści w ten sposób.

Tworzenie treści w oparciu o sztuczną inteligencję ma pewne zalety, które sprawiają, że jest to niezwykle przydatne dla SEO i innych strategii marketingowych.

 • W jaki sposób AI przynosi korzyści twórcom treści?

Może się wydawać, że sztuczna inteligencja sprawi, że Twoja strategia tworzenia treści będzie mniej spersonalizowana i bardziej zrobotyzowana, ale w rzeczywistości może ona pomóc Ci tworzyć lepsze, bardziej spersonalizowane treści dla Twoich czytelników. Możesz skorzystać z treść AI, aby tworzyć content, który Twoi czytelnicy pokochają i w który chętniej będą się angażować.

Dzięki treściom tworzonym przez sztuczną inteligencję można łatwo tworzyć wiele artykułów naraz i publikować je w tym samym czasie, co oznacza, że w sieci można udostępniać więcej tekstów. Może to pomóc w zwiększeniu ruchu na stronie i poprawie SEO.

 • Dlaczego treści oparte na AI są ważne dla SEO?

Pisanie treść z pomocą AI to modny temat, gdzie specjaliści podzielili się na 3 grupy

 1. Pierwsza grupa to Ci, którzy uważają, że sztuczna inteligencja nigdy nie będzie w stanie zastąpić człowieka, a generowany content do niczego się nie nadaje.
 2. Druga grupa - specjaliści, którzy są zafascynowani ChatGTP i uważają, że to prawdziwa rewolucja i my jesteśmy jej świadkami.
 3. Ostatni, to Ci stojący po środku - widzą w niej pomoc, możliwość, jednak jak sami mówią: to jeszcze nie ten czas.
  Jakie by opinie nie panowały, trzeba przyznać jedno: sztuczna inteligencja dumnie i pewnie weszła do SEO, zadomowiła się i czuje się tu całkiem dobrze :)

Dwa sposoby, w jakich AI pomaga w SEO

Optymalizacja słów kluczowych - Szukanie optymalnych słów kluczowych jest kluczowym elementem strategii SEO. Sztuczna inteligencja może pomóc w identyfikacji i analizie popularnych słów kluczowych w danej branży oraz sugerować optymalne słowa kluczowe do wykorzystania w treściach.

Personalizacja i segmentacja - Sztuczna inteligencja może pomóc w personalizacji treści na podstawie preferencji i zachowań użytkowników. Dzięki analizie danych AI może dostarczyć treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, co przekłada się na lepsze wyniki SEO i większe zaangażowanie użytkowników.

Sztuczna inteligencja jest niezwykle wszechstronna i oferuje wiele możliwości wsparcia w strategii SEO. Dzięki lepszej czytelności, łatwiejszemu tworzeniu treści, optymalizacji słów kluczowych oraz personalizacji treści, można zauważyć wzrost widoczności, ruchu na stronie i efektywności działań SEO. Korzystanie z narzędzi i technologii opartych na AI może przynieść wiele korzyści w dzisiejszym konkurencyjnym środowisku online.