Blog i Baza Wiedzy nie tylko o SEO i pozycjonowaniu

W serwisie spidersweb.pl możemy przeczytać o najnowszym sondażu, który został przeprowadzony przez IBRiS na zlecenie Fundacji Orange. Badanie dotyczyło podejścia Polaków do błyskawicznego rozwoju nowych technologii. Wyniki pokazują, że większość społeczeństwa patrzy na ten rozwój optymistycznie, dostrzegając w nim nowe szanse. Gdzieniegdzie pojawiają się jednak głosy pełne obaw.

W serwisie technologie.gazeta.pl możemy przeczytać o nowej funkcji Facebooka, a mianowicie o Instant Articles, czyli artykułach, które publikowane są bezpośrednio w serwisie społecznościowym. Facebook zdecydował się udostępnić usługę wszystkim użytkownikom Androida.

Po ostatnich atakach w Paryżu pojawiło się wiele pomysłów, które mają ograniczyć działalność terrorystyczną. Budzą one jednak wiele kontrowersji. Dziennik Internautów informuje o planach francuskich polityków odnośnie blokowania otwartych sieci Wi-Fi.

Jak możemy przeczytać w serwisie Onet technowinki, Google postanowiło rozwiązać problem z aplikacjami, które zawierają reklamy, a także takich, które wyłudzają od klientów pieniądze.

Serwis wirtualnemedia.pl donosi o pojawieniu się nowej wersji przeglądarki Firefox, która posiada ciekawą funkcję ochrony przed śledzeniem w trybie prywatnego przeglądania. Jest to istotna opcja dla internautów, którym zależy na większej prywatności w sieci. Przeglądarka jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie w kwestii kontroli swoich danych przez dużą część użytkowników internetu.

Serwis Onet technowinki donosi o współpracy koncernu motoryzacyjnego Volvo z firmą Microsoft. Została ona nawiązana w celu stworzenia systemu, który ma ułatwić klientom zakup samochodu.

Serwis wirtualnemedia.pl informuje o planach wprowadzenia obowiązku rejestracji dronów w USA. O wypadkach z udziałem dronów jest obecne głośno w mediach. Wraz ze wzrostem ilości bezzałogowców pojawia się kwestia bezpieczeństwa. W serwisie wirtualnemedia.pl możemy przeczytać o nowych przepisach, które zamierzają wprowadzić władze USA w sprawie dronów.

W serwisie Onet technowinki możemy przeczytać o samochodach z drukarki 3D wyprodukowanych przez firmę Local Motors, a także o ofercie wymiany używanego samochodu na nowy. A właściwie jego przetopieniu.

Na stronie serwisu Komputer Świat możemy zapoznać się z rankingiem przeglądarek internetowych w listopadzie 2015 roku. Serwis bazuje na danych dostarczonych przez statConter, które uważa za najbardziej wiarygodne. Możemy przyjrzeć się jak zestawienie to wygląda w skali światowej, a jak tylko w Polsce.

Serwis wirualnemedia.pl podaje nieoficjalne doniesienia na temat testowania przez Google nowego sposobu logowania się do serwisów. Pomysł jest interesujący, ponieważ według doniesień logowanie nie będzie wymagało podawania hasła.

Dziennik Internautów informuje, że w dniach 3 i 4 marca 2016 roku na wydziale Humanistycznym krakowskiej AGH odbędzie się konferencja „Technologiczno-społeczne oblicza XXI wieku”. Tematyka wydarzenia będzie dotyczyła szeroko rozumianego wpływu nowych technologii na współczesne społeczeństwo.

W serwisie wirtualnemedia.pl możemy zapoznać się z nowym projektem Google, który ma zadbać o rozwój kompetencji cyfrowych polskich właścicieli firm.

Korzystanie z nielicencjonowanego oprogramowania niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Jedną z najbardziej dotkliwych jest zagrożenie bezpieczeństwa naszego komputera. W serwisie WP tech możemy przeczytać w jaki sposób uchronić się przed zakupem takiego programu, co jak się okazuje wcale nie jest proste.

Zakupy online powoli stają się dla nas codziennością. Są wygodne, pozwalają zaoszczędzić wiele czasu. W serwisie WP tech możemy zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą nam kupować również bezpiecznie. Warto mieć na uwadze, że tego rodzaju transakcje mogą wiązać się z wieloma zagrożeniami.

Reklamy w przeglądarce Firefox spotkały się z bardzo negatywnym przyjęciem internautów. Treści komercyjne były wyświetlane na stronie głównej przeglądarki i miały postać kafelków. Opcja ta nie spodobała się użytkownikom korzystającym z aplikacji. Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl firma zdecydowała się wziąć pod uwagę opinie użytkowników.

Pisanie dłuższych wiadomości za pomocą urządzeń mobilnych nie należy do najprostszych czynności. Firma Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, co więcej postanowiła maksymalnie ułatwić proces odpisywania na wiadomości tekstowe swoim użytkownikom.