Blog i Baza Wiedzy nie tylko o SEO i pozycjonowaniu

Serwis Onet technowinki donosi o współpracy koncernu motoryzacyjnego Volvo z firmą Microsoft. Została ona nawiązana w celu stworzenia systemu, który ma ułatwić klientom zakup samochodu.

Serwis wirtualnemedia.pl informuje o planach wprowadzenia obowiązku rejestracji dronów w USA. O wypadkach z udziałem dronów jest obecne głośno w mediach. Wraz ze wzrostem ilości bezzałogowców pojawia się kwestia bezpieczeństwa. W serwisie wirtualnemedia.pl możemy przeczytać o nowych przepisach, które zamierzają wprowadzić władze USA w sprawie dronów.

W serwisie Onet technowinki możemy przeczytać o samochodach z drukarki 3D wyprodukowanych przez firmę Local Motors, a także o ofercie wymiany używanego samochodu na nowy. A właściwie jego przetopieniu.

Najpopularniejsze przeglądarki internetowe

[aktualizacja]

Pierwszą pozycję w tym rankingu zajmuje Google Chrome, którego w listopadzie używało 54.13% korzystających z internetu na całym świecie. Google Chrome w stosunku do poprzednich miesięcy jeszcze bardziej umocniło swoją pozycję wśród przeglądarek. Jak do tej pory jest niekwestionowanym liderem w swojej klasie. Kolejne miejsce z wynikiem 15.46% użytkowników internetu zajęła przeglądarka Internet Explorer. Tuż za nią lokowany jest Firefox, którego pozycja w tym miesiącu spadła – szacuje się, że używało go 14.72% wszystkich internautów.

Serwis wirualnemedia.pl podaje nieoficjalne doniesienia na temat testowania przez Google nowego sposobu logowania się do serwisów. Pomysł jest interesujący, ponieważ według doniesień logowanie nie będzie wymagało podawania hasła.

Dziennik Internautów informuje, że w dniach 3 i 4 marca 2016 roku na wydziale Humanistycznym krakowskiej AGH odbędzie się konferencja „Technologiczno-społeczne oblicza XXI wieku”. Tematyka wydarzenia będzie dotyczyła szeroko rozumianego wpływu nowych technologii na współczesne społeczeństwo.

W serwisie wirtualnemedia.pl możemy zapoznać się z nowym projektem Google, który ma zadbać o rozwój kompetencji cyfrowych polskich właścicieli firm.

Korzystanie z nielicencjonowanego oprogramowania niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Jedną z najbardziej dotkliwych jest zagrożenie bezpieczeństwa naszego komputera. W serwisie WP tech możemy przeczytać w jaki sposób uchronić się przed zakupem takiego programu, co jak się okazuje wcale nie jest proste.

Zakupy online powoli stają się dla nas codziennością. Są wygodne, pozwalają zaoszczędzić wiele czasu. W serwisie WP tech możemy zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą nam kupować również bezpiecznie. Warto mieć na uwadze, że tego rodzaju transakcje mogą wiązać się z wieloma zagrożeniami.

Reklamy w przeglądarce Firefox spotkały się z bardzo negatywnym przyjęciem internautów. Treści komercyjne były wyświetlane na stronie głównej przeglądarki i miały postać kafelków. Opcja ta nie spodobała się użytkownikom korzystającym z aplikacji. Jak donosi serwis wirtualnemedia.pl firma zdecydowała się wziąć pod uwagę opinie użytkowników.

Pisanie dłuższych wiadomości za pomocą urządzeń mobilnych nie należy do najprostszych czynności. Firma Google doskonale zdaje sobie z tego sprawę, co więcej postanowiła maksymalnie ułatwić proces odpisywania na wiadomości tekstowe swoim użytkownikom.

Serwis technologie.gazeta.pl informuje o planach wprowadzenia przez Facebooka nowej usługi, która pozwoli na przeglądanie serwisu i komentowanie nawet, kiedy jesteśmy w trybie offline. Nowa funkcja wydaje się bardzo interesująca.

Kampania e-mail marketingowa może przynieść nam wiele korzyści. Jednak nasz sukces w dużej mierze zależy od tego w jaki sposób będziemy się posługiwali tym narzędziem. W Dzienniku Internautów możemy przeczytać o segmentacji listy mailingowej, która pozwoli nam na dostosowanie naszych działań do konkretnej grupy odbiorców.

Patrząc na ostatnie kilka miesięcy Administratorzy CMS Joomla! mieli pełne ręce roboty. Wykryli oni pewne luki w bezpieczeństwie systemu Joomla, wynikiem czego powstały trzy bardzo istotne aktualizacje jeżeli chodzi o bezpieczeństwo systemu.

Współczesna młodzież nie zna świata bez internetu. Korzystanie z najnowszych technologii zazwyczaj nie sprawia młodym ludziom żadnych problemów. Problematyczną kwestią okazuje się jednak postrzeganie przez nich treści komercyjnych.

Od maja 2014 roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przyznaje każdej osobie prawo do żądania usunięcia jej danych osobowych z wyszukiwarki internetowej. Jest to tak zwane prawo do bycia zapomnianym. W serwisie wirtualnemedia.pl możemy przeczytać jakie strony i serwisy znalazły się w czołówce Google, jeżeli chodzi o zgłoszenia do usunięcia.