W serwisie Onet technowinki możemy przeczytać o samochodach z drukarki 3D wyprodukowanych przez firmę Local Motors, a także o ofercie wymiany używanego samochodu na nowy. A właściwie jego przetopieniu.

 

Samochód z drukarki 3D do przetopienia

 

Właściciele koncernów samochodowych często oferują swoim klientom możliwość oddania używanego samochodu i wymiany go na nowy za dodatkową opłatą. Firma Local Motors zdobyła światową sławę dzięki wyprodukowaniu pierwszego na świecie samochodu za pomocą drukarki 3D. Auta tego typu są wykonane z plastiku i włókna węglowego. Firma postanowiła pójść dalej i zaoferować swoim klientom możliwość wymiany starego auta na nowe, wzorem tradycyjnych dealerów samochodowych. Cały proces wymiany auta wyprodukowanego przez drukarkę wygląda jednak nieco inaczej . Tego typu pojazd zostaje przetopiony. Klient, który zwraca samochód może zażyczyć sobie wyprodukowanie innego modelu. Po zwrocie samochód zostaje przetopiony, a z materiału, z którego go wyprodukowano tworzy się nowy model auta.

 

Trzeba przyznać, że samochody z drukarki 3D są bardzo ekologiczne. Materiały, z których zostały wykonane w całości poddawane są recyklingowi. Firma Local Motors działa obecnie na rynku amerykańskim. Produkcja samochodów jej projektu obecnie zajmuje około czterdziestu godzin, jednak producent pracuje nad zmniejszeniem tego czasu do dwunastu godzin. Koszty tak wyprodukowanych pojazdów wahają się od osiemnastu tysięcy dolarów do sześćdziesięciu tysięcy, zależnie od modelu.

 

drukarka3d