W serwisie wirtualnemedia.pl możemy przeczytać o zmianach jakie koncern Google postanowił wprowadzić w serwisie Google+. Wszystkie planowane innowacje nie są jeszcze dostępne dla ogółu użytkowników. Jak zapowiada Google, będą one wprowadzane stopniowo. Firma postanowiła skupić się na dwóch kluczowych aspektach serwisu -  Kolekcjach i Społecznościach.

 

Społeczności i Kolekcje – kluczowe funkcje zmodernizowanego serwisu Google+

 

W opcji Społeczności Google postawiło na zmiany, które umożliwiają użytkownikom śledzenie wpisów konkretnej osoby, co więcej można również wybrać tematykę tych postów. W praktyce oznacza to, że możemy ustawić opcje w taki sposób, że będą się nam wyświetlały jedynie posty naszego znajomego dotyczące tematyki pracy, bądź jakikolwiek inny ustawiony przez nas temat. Dzięki tej funkcji możemy w dużym stopniu filtrować napływające do nas informacje. Kolekcje natomiast zostały stworzone dla użytkowników, którzy chcieliby gromadzić w jednym miejscu treści na określony temat. W tej funkcji nie ma znaczenia rodzaj materiałów. Liczy się tylko i wyłącznie tematyka.

 

Zmiany w serwisie dotyczą również designu. Google zdecydowało się wprowadzić jednakową estetykę, niezależnie od urządzenia, za pośrednictwem którego będziemy korzystali z serwisu. Inną zmianą jest uniezależnienie Google+ od serwisu YouTube, a także oddzielenie go od Google Photos. O tym, czy wprowadzone zmiany przysporzą portalowi nowych zwolenników przekonamy się prawdopodobnie wkrótce.

 

googleplus