Kluczowe cechy stronyStrona internetowa to bardzo ważny element wizytówki każdej firmy. Przemyślane kluczowe cechy strony mają ogromny wpływ na jej sukces. Zastanawiając się co właściwie stanowią cechy strony, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na aspekt wizualny, funkcjonalność, jak również szybkość ładowania. Porozmawiamy dzisiaj o tych i innych ważnych aspektach, dzięki którym Twoja strona będzie się wyróżniać w sieci.

 

Wizualny wygląd strony

Wizualny wygląd strony jest pierwszym elementem, który od razu przyciąga uwagę odwiedzającego. Z tego względu warto zadbać o prostotę i czytelność. Stosując jasne kolory, przejrzysty układ treści oraz wygodne menu, od razu wywołasz pozytywne wrażenie. Ponadto, warto zadbać o responsywność strony, czyli dostosowanie jej do urządzeń mobilnych. W ten sposób użytkownik będzie mógł komfortowo korzystać z Twojej witryny zarówno na komputerze, jak i na telefonie.

 

Funkcjonalność

Funkcjonalność strony nie powinna być zaniedbywana. Warto zadbać o to, by odwiedzający mieli możliwość wygodnego wyszukiwania w Twoim serwisie, a także umieszczenia na stronie formularza kontaktowego lub newslettera. Dodatkowo, jeśli prowadzisz sklep internetowy, to warto zadbać o jak najwięcej opcji dla klientów, np. możliwość dodawania produktów do listy życzeń czy porównywarki produktów.

Kolejnym elementem, który powinien być dostępny na Twojej stronie internetowej, jest sekcja FAQ. To miejsce, gdzie zadane zostaną najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Twojej działalności. Dzięki temu unikniesz wielu niepotrzebnych telefonów i maili od klientów. Jednocześnie, odpowiedzi na często zadawane pytania możesz przedstawić w sposób skondensowany i przejrzysty.

 

Szybkość ładowania

Każdy użytkownik internetu szuka łatwości w korzystaniu z witryn. Jeśli strona ładuje się zbyt długo, odwiedzający najprawdopodobniej zrezygnuje z jej odwiedzenia. Z tego względu koniecznie zadbaj o szybkość ładowania strony. Wyeliminuj niepotrzebne elementy, takie jak zbędne zdjęcia i filmy, zmniejsz wielkość obrazków, a także włącz wtyczkę do optymalizacji, która pomoże Ci w przyśpieszeniu strony.

Pamiętaj, że dziś w sieci istnieje wiele stron, które konkurują o odwiedzających. Aby Twoja witryna odniosła sukces, warto zadbać o wszystkie wymienione wyżej kluczowe cechy strony. Dzięki temu Twój serwis będzie się wyróżniał wśród konkurencji, a sam będziesz mógł cieszyć się jego sukcesem.